ARTYŚCI


ARTYŚCI BIORĄCY UDZIAŁ W PROJEKCIE W R. 2015



ARKADIUSZ ANDREJKOW (MASZ)







PAULO ARRAIANO







VERA KING







LUCY MCLAUCHLAN







MONSTFUR







PANTONIO







UFO 5







TAKI MYK (WX2)
http://puszka.waw.pl/-warszawska_sztuka_mapa_szukaj-pl.html?q=wx2




ARTYŚCI BIORĄCY UDZIAŁ W PROJEKCIE W R. 2014

EGON FIETKE

Twórca, który nieprzerwanie działa na ulicach od lat 80. ubiegłego wieku. Jego matecznikiem jest Łódź, gdzie aktywnie współtworzył Galerię Działań Maniakalnych - łódzką frakcję Pomarańczowej Alternatywy - a potem Wspólnotę Leeeżeć. Zaczynał od prostych szablonów, którymi posługuje się do dziś, ale to być może najbardziej wszechstronny uliczny twórca w kraju. Tworzy obiekty, instalacje multimedialne, scenografie, filmy, murale, mniejsze i większe formy malarskie, vlepki, animuje działania performatywne, redaguje ziny i pisma, prowadzi działalność krytyczną, jest założycielem i wokalistą formacji Egon Fietke Ventilator, kuratorem cyklu wystaw Die Kunst ist Toth, prowadzi Samodzielny Ośrodek Badawczy Wspólnoty Leeeżeć, ma na koncie wystawy w wielu krajach... Na pewno robi coś jeszcze.
Po upadku komuny porzucił działalność polityczną i odpłynął w kosmos. Dosłownie. Przez ostanie dwadzieścia kilka lat stworzył fascynujące, wielowymiarowe uniwersum, wszechświat rządzący się własnymi prawami i zaludniony przez przedziwne istoty, które pojawiają się w jego pracach. Żartobliwie określa tę część swojej twórczości jako „techno leśne”, a oficjalnie jako Projekt Przyrody dla Nowych Planet Przyjmujących Życie. Zajmuje się też projektowaniem przyszłych urządzeń technologicznych, takich jak replikatory matryc DNA, stabilizatory siatek krystalicznych Ziemi czy przenośne i stacjonarne kabiny teleportacyjne. Prawdopodobnie przybył do nas dzięki jednej z nich.  [MR]


http://www.spaceunity.net/


KAMIL KUZKO

Urodzony w r. 1981 w Lublinie. Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (2008), w roku 2012 uzyskał tytuł doktora na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od połowy lat 90. obecny na scenie writerskiej. Mieszka i pracuje w Krakowie, gdzie tworzy obrazy, rysunki i murale.

http://kamilkuzko.wordpress.com




BEATA KONARSKA

Malarka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Razem z Pawłem Konarskim działają od 2003 roku jako kolektyw kuratorsko-artystyczny KONARSKA-KONARSKI. Twórcy różnego rodzaju działań w przestrzeni miejskiej łączących elementy malarstwa, dizajnu oraz architektury. Autorzy instalacji tworzonych na zamówienie instytucji publicznych, projektów site specific, oraz działań anarchistycznych, które najlepiej oddają charakter twórczości kolektywu. Od 2011 roku prowadzą ‚Wystawę Malarstwa‘ związaną z malarstwem Beaty Konarskiej.

‚Wystawa Malarstwa‘ jest nieograniczoną przestrzennie, czasowo i formalnie ingerencją w przestrzeń miejską. Rytm kolejnych ekspozycji wyznacza czas powstawania kolejnych obrazów. Espozycje mają miejsce w różnych miastach i krajach. Miejsce, format i skala są podporządkowane wystawianemu obrazowi i zawsze w jakiś sposób korespondują z jego terścią, lub wynikają z impulsu i podświadomej chęci wpisania konkretnego obrazu w konkretną przestrzeń.

„... Miasto jest dla nas rodzajem dzikiej galerii, a my sami – galerzystami operującymi nieograniczonymi możliwościami wystawienniczymi. Jak długo pojedyncza ekspozycja przetrwa zależy tylko od tego, kiedy zostanie połknięta przez miasto. Proces ten lub zapis znikania/ewoluowania obrazu jest dla nas równie ważnym i ekscytującym elementem projektu jak poszukiwanie odpowiedniego miejsca ekspozycji...“


http://www.facebook.com/konarska.konarski.art




KULFON

Urodzony w 1983 r., od ok. 1998 r związany ze sceną graffiti na południu Polski. Ukończył Architekturę Krajobrazu na Politechnice Krakowskiej, obecnie studiuje Architekturę i Urbanistykę w Katowicach.





EL HOMBRE INVISIBLE

"Patronem mojej twórczej działalności jest artysta William S. Burroughs. Zawdzięczam mu uwielbienie ciała i pseudonim, który sobie pożyczyłem. To jego teorie dotyczące „niewidzialności w tłumie”, wpływów symboli na jednostki i społeczeństwa, połączone z inspirującą wolnoamerykanką naszych rodzimych kampanii reklamowych i anarchizmem marketingowego badziewia, doprowadziły do tego, że snuję się nocami po ulicach i bez najmniejszych wyrzutów sumienia zostawiam po sobie ślady – plakaty i rysunki – ku pokrzepieniu serc tych, którzy oczy mają szeroko otwarte.
Poza tym kiedy nie maluję, chodzę sfrustrowany, a tego z kolei bardzo nie lubi moja żona. Można więc powiedzieć, że maluję przede wszystkim dla dobra naszego małżeństwa."





DARIUSZ PACZKOWSKI (3FALA)
Rocznik 1971. Działacz społeczny, animator życia kulturalnego, koordynator ogólnopolskich akcji na rzecz demokracji i praw człowieka, założyciel i współpracownik wielu organizacji pozarządowych (m.in. Front Wyzwolenia Zwierząt, Grupa Trzecia Fala, Fundacja Inna Przestrzeń, Stowarzyszenie Nigdy Więcej, Fundacja Ekologiczna Arka, Klub Gaja, Fundacja Klamra). Od 1987 r. wykorzystuje graffiti i street art jako podstawowe medium nagłaśniania bliskich mu idei. Wielokrotnie nagradzany za a działalność na rzecz tolerancji i wolności. 

"Sztuka ulicy z przekazem społecznym, bez ortodoksji i dawania dupy, zawsze bez narkotyków, nie tylko w podziemiu, by inspirować, pomagać i tworzyć!"

http://3fala.art.pl/ 




PAISM
Od 14 lat aktywnie związany ze sztuką uliczną. Aktualnie skupia się na rozwoju projektu Typoets. Współtwórca portali Urban Pirates i Typozine. 

http://www.typoets.org/




SPUTNIK

Twórca związany z warszawską sceną graffiti, znany z projektu Matches.



MIKOŁAJ REJS (WERS)

Urodzony w 1984 r. Od końca lat 90. zajmuje się sztuką ulicy. Jego prace powstają przeważnie w przestrzeniach postindustrialnych. Uczestnik licznych imprez graffiti i street artu (m.in. Meetings of Styles, Lublin 2011 i 2012; Street Art Festival, Katowice 2011; Lubelski Festiwal Graffiti, Lublin 2010; Outline Colour Festiwal, Łódź 2009, Brain Damage, Warszawa 2003). Współtwórca projektów artystycznych i edukacyjnych (Dzień ze sztuką, MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie 2012; polsko-ukraińsko-mołdawski projekt Artdrome, Ługańsk 2012; Between the Wall, Legnica 2012, Drogi do wolności, MOCAK 2011).

 




 
ARTYŚCI BIORĄCY UDZIAŁ W PROJEKCIE W R. 2012

ETAM CRU (SAINER I BETZ)






CEKAS





KRIK 





AQUALOOPA





HEMOROID





MONA TUSZ





RASPAZJAN





SC SZYMAN 




TRUE BOB





TYBER




TOLINS





ARTYŚCI BIORĄCY UDZIAŁ W PROJEKCIE W R. 2011

YOLA

Mieszka i tworzy pomiędzy Paryżem a Warszawą.  Na fortach pojawi się jej projekt „Błędne Koło“, zainspirowany obrazem Jacka Malczewskiego. Jest to część symultanicznej akcji street-artowej, w ramach której praca Yoli pojawia się na ulicach wybranych stolic świata. Projekt ujrzał po raz pierwszy światło dzienne w maju 2011 w Buenos Aires. 1 października 2011 „Błędne Koło“ Yoli ukaże się jednocześnie na ulicach Paryża, w ramach prestiżowego wydarzenia kulturalnego Nuit Blanche, oraz na Fortach Bema.
www.yolastreetart.blogspot.com






LUMP (ELOMELO)

Absolwent Wydziału Komunikacji Medialnej ASP w Poznaniu. Rysownik samouk, w kręgach graffiti od 1999 roku. Tworzy również instalacje w przestrzeni publicznej.
www.fotolog.com/elomelo









SZUM 

urodzony w Gdańsku w 1992 r., mieszka w Karkonoszach, w małej miejscowości koło Szklarskiej Poręby, zajmuje się malarstwem, grafiką, jazdą na nartach, grą na trąbce i pewnie jeszcze czymś. Człowiek cyberrenesansu.
www.flickr.com/photos/szum_/



 


SIMPSON

Twórca posługujący się techniką szablonu, mentalnie związany z kręgami graffiti. Absolwent Wydziału Malarstwa Warszawskiej ASP.
www.simpson00.com






AUTONE

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, artysta uprawiający graffiti od 1998 roku i pracujący w zawodzie urbanisty. Naturalna ewolucja stylu i łamanie ogólnie przyjętych na scenie graffiti schematów przekształciła jego kolorowe, oldschoolowe litery w obiekty insektopodobne, by w reszcie stać się monochromatyczną strukturą organicznie adoptującą zastaną przestrzeń.



 

CHAZME 718

Rocznik 1980. Jako dziecko zafascynowany szwajcarską sceną graffiti. Pierwsze własne epizody około roku 1995. Równolegle do graffiti cały czas malujacy tradycyjne obrazy na płótnach pod pseudonimem 718.
Od roku 1999 malarz graffiti próbujący zostać architektem. Od roku 2007 architekt (absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszaewskiej) starający sie znaleźć czas na malowanie. Aktualnie współtowarzysz grupy Miami Vice. Od 2 lat malujący pod połączonym pseudoniem Chazme 718, będącym wynikiem dotychczasowych projektów, odkryć i fascynacji. Przez ostatnich kilka lat większość prac ulicznych wykonuje wspólnie z sepe.

 


FELTO

Twórca związany ze sceną graffiti.
 




GREGOR GONSIOR

Absolwent Wydziału Projektowania i Ubioru Akademii Sztuk Pieknych w Łodzi, laureat wielu krajowych i międzynarodowych nagród dla projektantów mody. Od kilku lat tworzy również murale.
 





GRUZ

Twórca związany ze sceną graffiti.
 





PAN JAREMA

Urodzony w 1984, mieszka i pracuje w Warszawie. Ukończył studia na Wydziale Grafiki Warszawskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Litografii - Prof. Władysława Winieckiego i Błażeja Ostoja Lniskiego w 2007 roku. W latach 2008/2009 pełnił obowiązki asystenta w Pracowni Grafiki Warsztatowej Profesora Błażeja Ostoja Lniskiego, od roku 2009 asystent w Pracowni Grafiki na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Ukończył także Studium Pedagogiczno Psychologiczne. Zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem, rysunkiem, plakatem, streetartem, ilustracją, identyfikacją graficzną, projektowaniem stron internetowych i nauczaniem.
 




MANIAC

Artysta tworzący w technice szablonu.
 




NESPOON

Artystka tworząca na styku street artu, tradycyjnej ceramiki warsztatowej i jublilerstwa. Wykonuje także delikatne instalacje publiczne z ręcznie tkanych koronek, które są głównym motywem jej twórczości. Tegoroczna laureatka organizaowanego we Francji konkursu Artaq.





OTECKI

Absolwent grafiki na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom u prof. Eugeniusza- Geta Stankiewicza). Na co dzień zajmuje się grafiką warsztatową i ilustracją. Od końca lat ‘90 ingeruje swoimi działaniami w przestrzeń miejską. Maluje murale, umieszcza prace papierowe wykonywane tradycyjnymi technikami graficznymi, przykleja niewielkie rzeźby. Prowadzi zajęcia z grafiki w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu oraz, prywatnie, niewielką pracownię serigrafii.





PENER

Ze sceną graffiti związany od roku 1995. W 2006 ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Toruniu. Tworzy obrazy, murale, graffiti i instalacje. Pracuje jako nauczyciel w średniej szkole plastycznej.
 




PROEMBRION (ROEM)

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Ze sceną graffiti związany od roku 1996. Inspiracją dla jego obrazów jest geometria i biologia – zjawiska mimikry i bimorfizmu.
 



 
ROBIE

Twórca związany ze sceną graffiti
www.streetfiles.org/robie/photos/


SEPE

Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (dyplom w 2008 roku pod kierunkiem prof. S. Iwańskiego) oraz Wydziału Architektury Krajobrazu na SGGW w Warszawie. Od 1996 roku związany jest ze sceną graffiti, a potem street artu, zajmuje się także ilustracją, malarstwem i projektowaniem graficznym.
 



SZYMAN SC

Student wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej, grafik komputerowy oraz od wielu lat artysta ulicy. Członek kolektywów artystycznych SC oraz Ita-Szi projekt. Autor wielu murali realizowanych w ramach projektów autorskich i grupowych. Założyciel działającej od 3 lat pracowni artystycznej N22, zrzeszającej młodych artystów, działających twórczo na różnych polach sztuki i kreacji.
www.pracownia-n22.pl




WIZARD
Mając 11 lat po raz pierwszy zainteresowałem się graffiti. Zacząłem rysować pierwsze projekty, niedługo potem malować na ścianach. Kolejnym etapem był rysunek i malarstwo na prywatnych kursach, a następnie studia architektury, która okazała się być moją największą pasją życiową. Z braku czasu działalność ograniczyła się do "zdobywania" pustostanów, szybkich wałków, distroyu,czy po prostu łażeniu po dachach. Sporo się tego nazbierało, ale większa część dokumentacji uległa zniszczeniu. W ubiegłym roku ukończyłem Wydział Architektury Politechniki Białostockiej, mam więcej czasu by malować. 
http://wizard.digart.pl/